Micro Crystal

Micro Crystal

Micro Crystal AG, bir Swatch Group Inc. şirketidir. İsviçre'de 1978 yılında kurulan Micro Crystal AG, dünyanın önde gelen Giyilebilir Cihazlar, IoT, cep telefonları, tüketici ürünleri, bilgisayarlar, otomobil elektroniği, saatler, endüstriyel kontrollerin yanı sıra tıbbi implante edilebilir cihazlar ve diğer yüksek güvenilirlikli ürün uygulamaları üreticileri için Minyatür Quartz Kristaller (32kHz ila 250MHz), Gerçek Zamanlı Saatler, Osilatörler ve OCXO (Oven Controlled Crystal (Xtal) Oscillator) ürünlerinde lider bir üreticidir. Dünyanın dört bir yanında bulunan ofisleriyle Micro Crystal AG, tasarımdan seri üretime kadar müşterilerimiz için derinlemesine destek sağlar.

Micro Crystal'in müşterilerine olan bağlılığı, dünya çapındaki yaklaşık 550 çalışanının özverisi başarısının temel taşlarıdır. Bu yaklaşım gelecekte de devam edecek bir rekabet avantajı sağlamaktadır. Yönetim, çevre ve sosyal sorumluluk davranış ilkeleri net bir şekilde tanımladır. İsviçre ve Tayland'da bulunan üretim fabrikaları ISO 9001 (Kalite) ve ISO 14001 (Çevre) ve IATF 16949 (Otomotiv) sertifikalarına sahiptir. Tüm ürünler RoHS, REACH vb. gibi gerekli şartları yerine getirmektedir.

Micro Crystal Ürün Grupları

  • Gerçek Zamanlı Saat Modülleri

Gerçek Zamanlı Saat (RTC) Modülleri, 32.768kHz Ayar Çatallı Kristal Rezonatörü, Minyatür SMD Seramik Paket içinde CMOS Tabanlı Osilatör ve RTC IC ile birleştirir.

  • KHz Ayar Çatalı Osilatörleri

Bu Osilatör, 32.768 kHz veya 100 kHz Ayar Çatallı Kristal Rezonatörü, Minyatür SMD Seramik Paket içinde CMOS Tabanlı Osilatör Devresi ile birleştirir.

  • 32.768kHz Quartz Kristaller

Düşük Frekanslı Ayar Çatalı Kristallerinin vakum altında çalışması gerekir, bu nedenle hermetik olarak kapatılmış paketler gerektirir. Tüm ürünler RoHS uyumludur ve %100 kurşunsuzdur.

 MHz Kuvars Kristalleri

  • MHz AT-Cut Kristaller ve Ters Mesa AT-Cut Kristaller

Standart AT-Cut kuvars kristal üniteleri 8 ila 30 MHz arasında ve Yüksek Frekanslı Temel (HFF) ters Mesa kristalleri 50 ila 250 MHz arasında temel modda çalışır.

AT-cut ve HFF'ler düşük profilli, minyatür seramik paketlerde mevcuttur, yüksek sıcaklık, yüksek şok ve titreşim direncini destekler, zorlu ortam ve yüksek güvenilirlik uygulamaları için idealdir

MHz Saat Osilatörleri

  • 225 MHz'e kadar MHz Saat Osilatörleri

AT-cut kuvars kristallerine ve Yüksek Frekanslı Temel (HFF) ters Mesa kristallerine dayanan MHz Saat Osilatörleri, zorlu ortamlardaki uygulamalar ve yüksek güvenilirlik gereksinimleri olan uygulamalar için idealdir.

  • VCXO

MHz VCXO Osilatörler 170 MHz'den 210°C'ye kadar AT-kesimli kuvars kristalleri ve Yüksek Frekanslı Temel (HFF) ters Mesa kristallerine dayanan VCXO, Voltaj Kontrollü Osilatör, düşük yaşlanma ve çok hızlı başlatma süresi, yüksek şok ve titreşim direnci özellikleriyle zorlu ortamlardaki uygulamalar ve yüksek güvenilirlik gereksinimleri olan uygulamalar için idealdir.

  • OCXO

Tuning Fork Teknolojisine dayalı Düşük Güçlü Osilatör OCXO, Fırın Kontrollü Osilatörler, kristal rezonatörü bir sıcaklık sensörü ve bir ısıtma elemanı ile tek bir küçük pakette birleştirerek yüksek frekans kararlılığı, yüksek şok ve titreşim direnci ve düşük güç tüketimi sağlar.

Duyuru